Získejte dopravu ZDARMA při nákupu nad 2499 Kč!

Výběr červených vín jižní Itálie

Kód: 1257
Neohodnoceno
1 530 Kč –6 %
New Project (12)
1 530 Kč –6 % 1 438 Kč
Skladem

Vybrali jsme pro Vás úžasná vína řady Velarino a RETRÒ, která jsou vyrobená z autochtonních odrůd. Poznejte pravou chuť jižní Itálie.

Appassimento Rosso, RETRÒ, Puglia

Susumaniello, Velarino, Salento

Malvasia Nera, Velarino, Salento

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velarino znamená v italštině závěs. V tomto případě se ale jedná o závěs, který nalezneme v každém divadle, o oponu. Velarino symbolizuje umělecké vyhotovení divadelních opon a jejich význam.  Otevření opony znamená začátek divadelního představení. Otevření lahve Velerino znamená začátek představení chutí a vůní jižní Itálie. 

Vinařství si pro tato vína vybrala tradiční odrůdy, pocházející z jihu Itálie, které se vyznačují svou kořenitostí a vůněmi červeného ovoce. 


Retró je symbol historie, kterým vinařství prošlo za posledních bezmála 100 let. Na lahvi nalezneme tradiční Benátské ornamenty ze zlaté folie, které se v Italii používají k zdobení již od roku 900. Víno Appassimento Rosso, RETRÒ je vyrobeno tradiční metodou, při které hrozny schnou přímo na víně. Poté co se z hroznů vypaří více jak 50% vody, přijde na řadu sklizeň. Víno fermentuje v nerezových tancích a nakonec zraje v dřevěných sudech.