Získejte dopravu ZDARMA při nákupu nad 2499 Kč!

Kontakty & O nás

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

 

Vinotaj

Jsme malá rodinná firma, přímo ze srdce Krkonoš. Nabízíme vám nejlepší světová vína za skvělou cenu. A protože jsme opravdu milovníci vína, všechno, co u nás najdete jsme ochutnali a víme, že vám tak doporučíme opravdu to nejlepší.

S výběrem vína vám moc rádi poradíme. Máte radši suché nebo sladší víno? Hledáte něco pro slavnostní příležitost? Dárek k výročí? Nebo prostě jen dobrou lahev, kterou si chcete vychutnat v pátek večer? Náš sommelier vám najde lahev přesně pro vás.

jara-removebg-preview (1)

Jaroslav Sedláček – majitel a sommeliér

jaroslav@vinotaj.cz

Jaroslav se narodil v Trutnově, ale už od mládí ho to táhlo do zahraničí. Po maturitě našetřil tisíc dolarů a odjel do Austrálie, kde studoval hotelový management a do toho pracoval v místních restauracích. A právě ve slunném Melbourne se zrodila jeho láska k vínům. Po 3 letech pod australským sluncem se odstěhoval do kanadského Toronta, kde pracoval jako hlavní sommelier v jedné z nejlepších restaurací. A aby své znalosti o víně posunul výš, začal studovat na International Sommelier Guild.

A právě studium ho v roce 2013 přivedlo do Londýna, kde o dva roky později získal titul WSET Diploma, což je jedno z nejvyšších možných vzdělání v oblasti vín. Jako manažer a hlavní sommelier vedl michelinské restaurace, jezdil po vinicích a objevoval krásy Anglie.

Později se se svou ženou odstěhoval na Jersey (Channel Islands), kde v hotelu Atlantic vedl oddělení F&B.

Po více než 10 letech života v zahraničí se společně s Johankou rozhodli, že je čas vrátit se zpátky do Krkonoš.

Chvilku po příjezdu začal Jaroslav spolupracovat se známými restauracemi (např. Salabka), pro které psal vinné listy a trénoval personál. „A právě tady jsem si uvědomil, že v Čechách chybí dobré víno v poměru kvalita/cena. V hlavě se mi začala rodit myšlenka vlastního businessu, díky kterému by si mohli lidé užít skvělého vína za cenu, za kterou by ho pořídili na místní vinici.“

 Z vína má Jára nejraději Ryzlink rýnský z oblasti Rheingau nebo červená vína z oblasti Bordeaux, poslední dobou ale začíná přicházet na chuť i moravským vínům.

johanka_23-removebg-preview

Johanka Sedláčková – marketing

johanka@vinotaj.cz

Společně s Járou trávila několik let v Anglii a na Jersey. A i když bydlela hned vedle oceánu, zjistila, že je jí stejně nejlíp v Krkonoších. Ve Vinotaji má na starost marketing a příjem objednávek. Mezi její nejoblíbenější víno dlouhou dobu patřil Malbec, Ryzlink a oranžová vína. V současné době oceňuje spíše jablečné mošty a nealkoholická vína. Těch má, jak sama říká, doma v zásobě dost a s radostí je doporučuje všem nastávajícím maminkám =)

emilie-removebg-preview

Emilie Gepprtová - účetnictví

Přiznáváme se. O vínech víme první poslední, ale o účetnictví zhola nic. Jsme proto rádi, že máme v našem týmu Emu, která si poradí se všemi fakturami, účty a čísly.

Dříve Ema měla ráda spíše sladší Pálavu, po několika degustačních večerech ale začala pomalu objevovat chuť plnějších a těžších vín, jako je například Chardonnay z oblasti Meursault.