Získejte dopravu ZDARMA při nákupu nad 2499 Kč!

Červená vína z Moravy

Kód: 1188
Neohodnoceno
1 238 Kč –8 %
New Project (5)
1 238 Kč –8 % 1 140 Kč
Skladem

Sada Červená vína z Moravy obsahují naše oblíbená vína vyrobená z odrůd Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Dornfelder. Dlouho jsme vybírali ty nejlepší červená vína za rozumnou cenu a zde jsou.

Zweigeltrebe, pozdní sběr, 2018, Maláník & Osička

Modrý Portugal, 2018, Entrée vinařství       

Dornfelder, Pozdní sběr, 2018 Pfeffer  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Maláník & Osička je malé rodinné vinařství, které se nachází v Mikulčicích a zabývá se výrobou kvalitních přívlastkových vín. Vinice se rozkládají jihozápadně od obce Mikulčice. Leží na náhorní plošině obrácené mírně k jihu až k jihovýchodu. Tato plošina je tvořena podložím s jílovitou vrstvou v hloubce 1 m a hlinitopísčitou půdou. Hrozny si vinařství sbírá pouze z vlastních vinic, často až v listopadu aby dosáhli maximální zralosti. 


Malé rodinné vinařství se nachází v Mikulově, přímo pod Svatým kopečkem. Vinařství založil pan Tréšek společně se svou ženou Pavlou a pojmenovali ho Entrée podle jména Tréšek a francouzského významu ''vchod'', jelikož se vinařství nachází pod Svatým kopečkem, který je symbolickou bránou do Mikulova. Přestože se jedná o velmi mladé vinařství se sklepem o velikosti několika desítek metrů čtverečních, kvalita jejich vín se dá lehce srovnávat s těmi nejlepšími. Což dokazuje i fakt, že se vinařství zařadilo mezi 10 nejlepších vinařství v soutěži Král vín. 


Vinařství  Pfeffer  leží v krásném prostředí jižní Moravy, ve vesnici Rakvice, v blízkosti Pálavy. Je tomu teprve 14 let, co tato mladá vinařská firma začala vyrábět víno a obhospodařovat vinice o výměře přibližně 35 hektarů. Firemním mottem je: „Víno začíná svou cestu ve vinici“. Volně přeloženo - bez kvalitních hroznů to nejde.

Vinařství Pfeffer Vám může nabídnout vína originálního původu s rukopisem vinaře, se svojí typickou výjimečností. Ve vínech najdete extraktivnost, komplexnost a ovocné chutě. Pan Pfeffer kdysi zmínil, že filozofii vinařství nejde vyjádřit jedním slovem. Specifikuje pohled na vinici, pěstování hroznů a výrobu vín. Slovo vinice má pro rodinu Pfeffrových obrovský význam. Skládá se z porozumění a pokory k přírodě a úcty k práci lidí, kteří na ní pracují. Nesmírně důležité je si uvědomovat, jaký dar nám příroda poskytla, nepokazit nabízenou možnost dokonat dílo přírody a vytvořit kvalitní produkt. Výroba vína spočívá v zodpovědnosti, preciznosti a kvalitní technologii.